krótkie pogadanki na temat zmian na blogu. - parę pytań do Was.

16:26:00


notka specyficzna, i dość ważna, więc proszę o poświęcenie czasu, przeczytanie wszystkiego i komentarz. :) 

do czego to doszło, proszę o komentarze:D a tak poważnie, zaczynajmy:takiej notki u mnie jeszcze nie było, jednak w głowie kołuje mi się wiele pomysłów na nowości i zmiany na blogu. jedna od dłuższego czasu możecie widzieć, czyli pewne różnice w wyglądzie bloga. zabieg ten, bardzo zresztą udany, zawdzięczamy Pannie Karinie. dziękuję Ci kochana bardzo:* wyczarowanie dla Niej czegoś tak ładnego jak to co widzicie u mnie, jest dla Niej milion razy prostsze niż dla mnie:D ostatnio wiele rzeczy, i to nie tylko na blogu, mi nie pasuje. tak więc mam parę spraw o które chciałabym Was zapytać. to w końcu dla Was piszę, i Wasze zdanie jest tutaj równie ważne co moje.  wiem jednak, że większe, nagłe zmiany dla niektórych mogą być odpychające. dlatego powstała taka notka:) jakie więc mam sprawy? zaczynajmy: 
*forma recenzji. - zastanawia mnie w jakiej formie najbardziej lubicie czytać recenzje? czy łatwiej i wygodniej przegląda się je Wam w podpunktach, w opisanym każdym po kolei czynniku? czy bardziej odpowiada Wam forma ciągła, taka w której teraz piszę recenzję? wolicie więcej zdjęć, czy uważacie, że jedno wystarcza? - sama nie mogę się zdecydować odnośnie tego punktu, a jako, że Wy moi drodzy to czytacie, i dla Was piszę, chciałabym wiedzieć, co Wam najbardziej odpowiada. jakie macie prośby/pomysły/zastrzeżenia odnośnie recenzji?
*nowe cykle na blogu. - mam sporo pomysłów, które chciałabym powoli prowadzić na swego bloga, jednak nie wiem, czy jesteście zainteresowane. myślałam o częstszym pisaniu notek nie związanych z kosmetykami, do tej pory cieszyłyście się, gdy takie się pojawiały. chciałabym wprowadzić serię książkową, czyli co czytałam i polecam/odradzam, raz w miesiącu. poza tym zacząć cykl ulubieńców; zarówno kosmetycznych jak i poza kosmetycznych, w połączeniu z filmikami na YT.  chciałabym też wprowadzić serię o pielęgnacji czyli jak dbam o włosy, jaka jest moja pielęgnacja twarzy etc. na stałe chciałabym też wprowadzić cykl ze zdjęciami z mojej codzienności. myślałam też nad wprowadzeniem porównania dwóch kosmetyków tego samego zastosowania. - jak zapatrujecie się na te pomysły, a może macie jeszcze jakieś propozycje, które chcielibyście ujrzeć na moim blogu? (oczywiście wszelkie dotychczasowe posty typu denko etc zostały by na blogu:))
*rozwinięcie dotychczasowych cykli. - mam też parę pomysłów na podrasowanie tego, co już się dzieję u mnie;) co powiecie, aby w denku pokazywać też produkty, które zastąpiły zużytego poprzednika? myślę też o zwiększeniu ilości zdobień paznokciowych na blogu. chciałabym też zmienić nieco prezentacje lakierów, gdyż ostatnio stwierdziłam, że dotychczasowa była zbyt, obszerna? jak sądzicie? przyszło mi do głowy, żeby lakierowe recenzje pisać o wiele krócej, zwięźle i na temat, wrzucić za to więcej dokładnych zdjęć lakieru. jak sądzicie, jak wolicie? ;) ciekawa jestem też, czy posty zakupowe mają zostać w takiej częstotliwości jak są, czy wolicie jeden ogromny haul zbiorczy na koniec miesiąca? (na prawdę, znając mnie, w większości ogromny, podkreślam)to tyle jeśli chodzi o pomysły, które gdzieś tam kiełkują w mojej głowie, oraz odnośnie pytań do Was. jak to wszystko widzicie? proszę Was o opinię, i mam nadzieję, że dogadamy się i nie zawiedziecie mnie w kwestii pomocy:) 
gratulacje dla wytrwałych i wielkie podziękowania dla tych, którzy podzielili się opinią! :*
a żeby pusto nie było, macie fotkę. trochę 'od czapy' i nie związana z postem, ale ładny widoczek i  niech jest!


droga do Holandii. zdjęcie by me. yep. 


You Might Also Like

22 komentarze

 1. Recenzję raczej wolę w punktach, WADY, ZALETY.
  I podsumowanie.

  Cykl książkowy bardzo, bardzo bardzo bardzo na tak ! Czasami możesz też jakimiś filmem rzucić.

  Haul zbiorczy na koniec to fajny pomysł, pokazuj też więcej ubrań, butów czy dodatków( nawet tych do pokoju).

  Buziaki !

  OdpowiedzUsuń
 2. Mnie się podoba ten pomysł :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Lubię wpisy z kilkoma zdjęciami i recenzją opisową z pogrubionymi najważniejszymi pkt.
  A jeśli chodzi o posty zakupowe to lżejsze do przełknięcia dla czytelników są częstsze sety z kilkoma rzeczami niż jeden tasiemiec/ w takich sytuacja nic nam nie umyka ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. poproszę tylko o więcej notek fashion,
  nie same kosmetyczne. masz dobry styl to się nim chwal :)

  OdpowiedzUsuń
 5. jestem za nowymi cyklami , o twoim życiu , jakieś modowe itp. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Najlepiej czyta mi się recenzję, gdy są pisane ciągiem i wyszczególnione jej cechy, albo w punktach, zdjęcia też lubię.
  Cykle jak najbardziej tak! Bardzo ciekawe są takie notki i miło się je czyta. :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Więcej Twojego życie i dużo zdjęć, i zakupów! :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Jeśli chodzi o filmiki - jestem za, ostatnie dwa, które dodawałaś były rewelacyjne :D

  OdpowiedzUsuń
 9. co do recenzji to wolę podpunkty, bo wtedy jasno widzę jakie ma wady i zalety i kilka zdjęć, nie mnóstwo, ale ze 2-3 ;)
  podoba mi się pomysł o ulubieńcach, natomiast ja o książkach nie lubię czytać, bo nie lubię wiedzieć co się wydarzy itd. ja nawet nie czytam tych opisów z tyłu okładki, jedynie kilka opinii na lubimyczytac.pl i tyle ;d

  OdpowiedzUsuń
 10. ja lubię być zaskakiwana, więc nie mogę Ci doradzić, ale zdecydowanie zapoznam się z tym, co stworzysz.

  OdpowiedzUsuń
 11. jesli chodzi o recenzje wole opcje ciagla, lubie czytac "wypracowania" :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Wytrwałam, a teraz Ci się trochę rozpiszę.

  Cieszy mnie niezmiernie, że podoba Ci się mój wytwór :)

  RECENZJE: Ja wolę jednak jak posty są w podpunktach, tak jak poprzedniczki pisały, dobrze by było jakbyś wypisała w nich "Zalety", "Wady" + "Podsumowanie", czyli Twoje przemyślenia odczucia po używaniu danego produktu i na koniec możesz dodać ocenę bądź opinię "kupię ponownie"/"nie wiem czy kupię"/"nie kupię ponownie" - osobiście uważam, że takie informacje są przydatne dla czytelników, bo jak ja czytam kogoś, kto zna się na produktach, jest rzetelny, szczery i warty zaufania, to kieruje się bardzo opinią autora. I jak dla mnie możesz sobie np. odpuścić "Od producenta", ja zazwyczaj tego nie czytam, ewentualnie możesz po prostu zrobić zdjęcie tego tekstu od producenta, jeśli dla kogoś byłoby to bardzo ważną kwestią albo po prostu znaleźć ten tekst od producenta i podlinkować go. :) Jeśli chodzi o zdjęcia, to ja bym się ograniczyła do dwóch, ewentualnie trzech zdjęć, bo po co robić 5 tys. zdjęć, jak na tych przykładowych trzech wszystko widać, a czasem nawet jedno też by wystarczyło (jeśli chodzi np. o mydło). A jak masz produkt, typu butelka z masłem z Ziai, to jedno z przodu, potem np. zbliżenie na pompkę i na koniec swatch.

  NOWE CYKLE: Absolutnie jestem za serią książkowa! Zresztą już Ci pisałam jak bardzo bm sobie tego życzyła i mówiłam Ci o właśnie takich ulubieńcach niekosmetycznych.
  Kosmetyki, kosmetykami, ale czasem warto trochę się oderwać od tego i napisać coś innego, co uważam, że na pewno niejedną osobę zainteresuje :) A jeszcze jak będą one połączone z kanałem na YT, to już w ogóle. Także masz moje blogowe Błogosławieństwo w tej kwestii! :)
  Serie o pielęgnacji włosów i twarzy, też możesz dodać. Ja chętnie się dowiem czego Ty tam używasz do tych swoich lśniących włosów.
  Bardzo spodobał mi się też pomysł z cyklem ze zdjęciami z Twojej codzienności. Może to ładnie okrasić nazwą coś typu "daily". Myślę, że powinno tutaj być więcej Ciebie i tego czym się otaczasz, etc. Możesz robić wtedy np. jakieś vlogi.
  O! To z tymi porównaniami dwóch kosmetyków mających takie samo zastosowanie może być dobre. Np. możesz stworzyć "tańsze zamienniki, ale równie skuteczne". Pomyśl nad tym:)

  ROZWINIĘCIE DOTYCHCZASOWYCH CYKLI: Ja za denkami nie przepadam. Ale jeśli masz szerokie grono czytelników/widzów, które to lubią ten cykl, to pewnie, że rozwiń ten dział o "produkty, które zastąpiły zużytego poprzednika".
  A z ciekawości zapytam jak by wyglądała ta prezentacja lakierów po przemianie, jaki masz zamysł na to? Ich recenzje mogą być faktycznie zwięźlejsze, a zdjęć wcale tak dużo nie musi być. Myślę,że trzy wystarcza. Zdjęcie całego lakieru, jakieś makro i swatch wystarczy.
  Jak dla mnie może być haul zbiorczy, ale np. w formie filmiku i np. potem jeszcze wrzucić fotografie tych rzeczy, tak gdyby np. kolory w filmikach, nie odzwierciedlały rzeczywistego.

  OdpowiedzUsuń
 13. Lubię czytać Twoje recenzje! ;) Myślę, że ulubieńcy kosmetyczni/niekosmetyczni to świetny pomysł. No i o Tobie też bym bardzo chętnie poczytała - tag:50 faktów o mnie był świetny. :)

  OdpowiedzUsuń
 14. jestem stuprocentowo ZA jeśli chodzi o pielęgnację twarzy/włosów, może jakaś notka an temat twojej "szkolnej" kosmetyczki, czyli kosmetyczki na co dzień? tak jak już Ci pisałam Clau, BARDZO bym prosiła o częste notki modowe, które uwielbiam w twoim wykonaniu. (propozycja fotografowania jeśli będe w pobliżu dalej aktualna!) lubię recenzje w podpunktach, myślę, że to bardziej jasny sposób i dla nas, czytelników, i dla Ciebie, bo możesz sobie wszystko uszeregować :) jestem też jak najbardziej na tak jeśli chodzi o codzienne notki, dzień z życia itp, bo to bardziej sa moje tematy!

  OdpowiedzUsuń
 15. Karina, jest blogowym magikiem z tego co widzę :)
  Recenzje, najwygodniej czyta się w podpunktach. Jeśli chodzi o nowe cykle, to jest to zawsze dobry pomysł, zresztą sama zaobserwujesz jak się przyjęły :)

  OdpowiedzUsuń
 16. ja jak najbardziej chce ulubieńców z różnych kategorii, muzyka, filmiki itp :3 i może ciuchy? szukam inspiracji wszędzie :D

  OdpowiedzUsuń
 17. Oj nie lubiałabys deszczu, gdybyś takie kilometry musiała walić na rowerze podczas takiej ulewy :c

  OdpowiedzUsuń
 18. to można Ci na prezent wręczyć jakąś ładną zakładkę, taki z tego wniosek ;p

  OdpowiedzUsuń
 19. Seria książkowa to strzał w dziesiątkę :-))

  OdpowiedzUsuń
 20. Ja wolę recenzje (teksty o produktach) nie w punktach, nie muszę tez mieć ocen. Ma dla mnie znaczenie jak ktoś opisuje swoje wrażenia i przede wszystkim - na co stosuje opisywane kosmetyki (jaki ma typ skóry, włosów, itd., ile ma lat). Jeśli ktoś się zachwyca np. kremem przeciwzmarszczkowym, a ma 20 lat, to inna sprawa niż jak pisze to ktoś, kto ma 50 lat. To jest dla mnie ważniejsze niż np. opakowanie, o którym wiele osób się rozpisuje, ale pomija informację o "króliku doświadczalnym" - to najbardziej mi się rzuca w oczy, gdy czytam takie teksty - NIE MAM TU NA MYŚLI TWOICH WPISÓW! ;-) Po prostu taka obserwacja, ale może Ci się przyda? ;-)

  A serie wpisów na jakieś tematy lubię i sama też takie robię. Wczoraj zaczęłam nową serię (Blogspot był niezadowolony, długo mi nie chciał dodać wpisu, a potem nie chciał go pokazać w RSS...

  OdpowiedzUsuń

Proszę o nie zostawianie komentarzy które mają pomóc autopromocji: będą one kasowane ;)

Like us on Facebook

PRAWA AUTORSKIE.

wszelkie treści oraz zdjęcia na tym blogu, są mojego autorstwa. NIE ZEZWALAM na wykorzystywanie ich bez mojej zgody.
jeśli chcesz to zrobić, zapytaj.