Organizacja czasu- jak?

20:00:00

Hey, hi ,hello!
Jak widać w tytule, dzisiejszy post nie będzie dotyczył typowo modowego tematu. Cóż, po prawdzie nie będzie go dotyczyć praktycznie w ogóle.Jednak, jeśli prowadzimy bloga, lub/i nagrywamy filmiki na YouTube, trzeba to pogodzić, z zajęciami codziennymi (często, chcąc nie chcąc, ważniejszymi)
Jak to zrobić? Mam kilka sposobów. Może komuś się przydadzą.
Gwoli wstępu:
Organizacja czasu według mnie trzeba podzielić na dwie fazy: teorię i praktykę. Jak niestety wiemy, druga część jest o wiele trudniejsza. :) Nie twierdzę, że sama jestem w stu procentach zorganizowana, jednak pracuję nad tym cały czas i widzę efekty, co jest motywujące!
(Plan podam na swoim przykładzie, będzie mi łatwiej:))

Krok pierwszy teorii: 
Zastanówcie się, na ile partii musicie podzielić swój czas. Poza oczywistym czasem przeznaczonym na szkołę(bądź uczelnie czy pracę:)) muszę znaleźć czas na swoją największą pasję: taniec. Oczywiście, muszę wyskrobać 'parę' minut na naukę,korepetycje oraz lekcje. Spotkania z przyjaciółmi, nagrywanie filmików, prowadzenie bloga, chwila dla siebie.Tak dużo rzeczy,tak mało czasu. Jednak jest na to sposób:) 

Krok drugi:Kalendarz


Aktualny kalendarzZeszłoroczny.

 Przypiszcie danym czynnością, dane godziny. Dopasowanie planu lekcji do korepetycji czy tańców, to według mnie to najprostsze zadanie. Kiedy już będziemy mieć ustalone tzw: godziny bazowe, czas na to, by w wolny chwile wpleść to, co musimy zrobić. Godzina wolna między korepetycjami z matematyki a dodatkowym angielskim? Wykorzystaj ten czas, jak chwilę dla siebie, zrelaksuj się!

Krok trzeci: Zapamiętać! 
Nasza głowa nie jest idealną bazą danych, do przechowywania informacji o miejscu czy godzinie spotkania, terminów naglących nas do oddania prac czy innych rzeczy, o których pamiętać musimy. Jak temu zaradzić? Nic prostszego. Wyżej pokazałam Wam dwa kalendarze. Przykładowe zeszłoroczne zapiski, oraz tegoroczne  'porównanie' planu szkolnego z planem tańców.
Co zapisujemy? Wszystko. Dosłownie! Kartkówka, wizyta u lekarza, sprawdzian, wyjście na zakupy, urodziny znajomych, termin oraz temat pracy,godziny. Każdą konkretniejszą rzecz, niż zjedzenie obiadu- zapisz w kalendarzu:)) A jeśli dodatkowo zakreślisz to na kolorowo- na pewno o tym nie zapomnisz:) 

Krok czwarty: Systematyczność!
Nawet jeśli pozapisujesz wszystko, lecz kalendarz odłożysz na najwyższą półkę bądź dno plecaka- będzie Ci to na nic. Przeglądaj go systematycznie- nawet i kilkakrotnie. Wykreślaj, lub odznaczaj rzeczy które wykonałeś.Wklej tę czynność do rzeczy które robisz codziennie, niech wejdzie Ci to w nawyk:) 

Podsumowanie: 
Na pewno potrzeba czasu żeby zmienić swoje nawyki odnośnie organizowania, i nie tracenia tak cennego przecież czasu. Jednak praktyka czyni mistrza, i warto poświęcić trochę uwagi na taką rzecz, jak dobre zorganizowanie dnia:) 

Mam nadzieję, że chociaż komuś pomogłam. A teraz zgodnie z grafikiem, uciekam do nauki.
Buziaki for all :*

xoxo, clau

You Might Also Like

0 komentarze

Proszę o nie zostawianie komentarzy które mają pomóc autopromocji: będą one kasowane ;)

Like us on Facebook

PRAWA AUTORSKIE.

wszelkie treści oraz zdjęcia na tym blogu, są mojego autorstwa. NIE ZEZWALAM na wykorzystywanie ich bez mojej zgody.
jeśli chcesz to zrobić, zapytaj.

Facebook Page

photobucket Photobucket Photobucket Photobucket Photobucket - xclaaux